ДЕТАЛ
Вие сте тука: Дома » Вести » Случај » Произведен е хоризонталниот стерилизатор приспособен од филипинскиот клиент |MeCan Медицински

Хоризонталниот стерилизатор приспособен од филипинскиот клиент е произведен |MeCan Медицински

Прегледи: 0     Автор: Уредник на страницата Време на објавување: 2022-05-05 Потекло: Сајт

Прашај

копче за споделување на Фејсбук
копче за споделување на Твитер
копче за споделување линија
копче за споделување wechat
копче за споделување на линкедин
Копче за споделување на pinterest
Копче за споделување whatsapp
споделете го ова копче за споделување

Произведен е хоризонталниот стерилизатор приспособен од филипинскиот клиент.

316 материјал од не'рѓосувачки челик, отпорен на корозија со морска вода.


Примена на хоризонтален автоклав:

Хоризонталниот автоклав, кој го усвои начинот на размена на гравитацијата за поцелосно ослободување на студениот воздух од комората за да обезбеди сигурна стерилизација.

Контролниот систем автоматски ги прилагодува влезот и излезот на пареа според температурата на комората за време на стерилизирањето.

Оваа единица е идеална опрема за болници, хемикалии, храна, научно-истражувачки институти и други организации за стерилизирање на хируршки инструменти, облоги, лекови, медиум за култура, храна, стаклена ткаенина итн.


MeCan Medical е професионалец медицински стерилизатори производители и добавувачи, има медицински автоклав за продажба.Ние, исто така, можеме да понудиме медицинска перална, УВ ламба, прочистувач на воздух, кабинет за дезинфекција, медицински УВ стерилизатор и друга медицинска опрема за стерилизација.


Не двоумете се да не контактирате за сопствена услуга!