медицински апарат за рендген
手机端 банер
ТОПЛА ПРОДАВАЊЕ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА

ЗОШТО ДА ОДБЕРЕТЕ МЕДИЦИНСКИ

Еден од најпионерите добавувачи во едношалтерскиот сервис за медицинска опрема во Кина
Guangzhou MeCan Medical Limited е професионален производител и снабдувач на медицинска и лабораториска опрема.
 
Повеќе од десет години, ние се ангажираме во снабдување со конкурентна цена и квалитетни производи за многу болници и клиники, истражувачки институции и универзитети.Ние ги задоволуваме нашите клиенти нудејќи им сеопфатна поддршка, удобност при купувањето и навремена услуга по продажбата.
Еден од најпионерите добавувачи во едношалтерскиот сервис за медицинска опрема во Кина
Еден од најдобрите добавувачи одобрен од владите на Гана, Замбија и Филипините
Задоволување на потребите за набавка на медицинска опрема од над 2.000 болници ширум светот
Учество во изградбата на различни терцијарни болници од степен А во странство
 • Онлајн обука
  Обука за инсталација, ракување и секојдневно одржување онлајн.
 • ОДМ/ОЕМ услуга
  Нема барање за MOQ за ODM/OEM услуга.
 • Јазици за поддршка
  Поддржани англиски, шпански, француски и кантонски.
 • Услуга DDP
  Обезбедување на услуга DDP.

НАШИ ПРЕДНОСТИ

Златен снабдувач за обезбедување на повеќе од 2.000 болници со едношалтерски решенија
Помеѓу повеќе од 2.000 болници/клиники/универзитети ширум светот со соработки, учествувавме во изградбата на различни терцијарни болници од степен А во странство и направивме да биде еден од најдобрите добавувачи одобрени од владите на Гана, Замбија и Филипините. 
 
Дополнително, ние строго избираме добавувачи за компоненти, споделувајќи ги истите со националните воздушни проекти и добивме сертификација од SGS, TUV, BV како Златен добавувач со нашите сеопфатни услуги.
Малави
Кенија
Мадагаскар
Мадагаскар
Гана
Конго
Гана
Гамбија
Гамбија
Гана
Гана
Кенија
Кенија
Камерун
Камбоџа
Кенија
Етиопија
Етиопија
Камерун
Етиопија
Тајланд
Малезија
Тајланд
Конго
Филипини
Филипини
Бенин
Бенгал
Конго
Филипини

ОБНОВЕНИ ВЕСТИ

2023-03-06
Клучни точки во ултразвучната дијагноза на цисти на црниот дроб

Црниот дроб е познат како општ на човечкото тело и често се вели дека 'хранењето на црниот дроб е хранење на животот', што ја покажува блиската врска помеѓу црниот дроб и здравјето на луѓето.Како ултрасонограф, едно од најчестите имиња за цисти на црниот дроб се појавува за време на ултразвучниот преглед.

2023-03-15
Кои се мерките на претпазливост за складирање и употреба на медицински кислород?

Кои се мерките на претпазливост за складирање и употреба на медицински кислород?Медицинскиот кислород е опасна хемикалија, здравствените работници треба да ја зајакнат превенцијата и контролата на безбедносниот ризик, да го стандардизираат складирањето на медицинскиот кислород и да го користат управувањето со безбедноста, за да спречат безбедносни несреќи.I. Анализа на ризик Кислородот има

2021-07-30
Што е стоматолошки стол?

Медицински професионален MCD-218A Снабдување со стоматолошка опрема во Гуангжу Топла продажба на стоматолошки стол цена Производителите на Кина, секоја опрема од MeCan добива строга проверка на квалитетот, а конечниот донесен принос е 100%.

2022-05-24
Како да изгубите тежина за вашето куче?|MeCan Медицински

Летото е најдобро време за губење на тежината на кучињата.Поради топлото време во лето, кучињата се склони кон треска, што доведува до губење на косата и губење на апетитот, но летото е добро време за кучињата да ослабат.Како што сите знаеме, ако кучето е дебело, лесно може да предизвика болест.За да ги одржуваме кучињата здрави, мораме да развиеме план за слабеење за дебели кучиња.Еве неколку совети како да изгубите тежина за вашето куче.